Berkem Aslan Diyarı – Lion Land Antalya ZOO. Zaplanujmy zwiedzanie!

Tagi , , , , , , ,

Berkem Aslan Diyarı – Land of Lions to niezwykłe miejsce, które położone jest w pobliżu Manavgat i Antalyi. Przygotuj się na ekscytującą podróż po królestwie zwierząt. Znajdziesz tu zarówno majestatyczne lwy, figlarne lwy morskie, jak i repliki dinozaurów. Berkem – Land of Lions oferuje wrażenia dla odwiedzających w każdym wieku. Na terenie Aslan Diyarı żyje ponad 30 lwów, w tym lwów afrykańskich, azjatyckich oraz białych lwów. Można je zobaczyć z bardzo bliska dzięki przestrzeniom mieszkalnym zaprojektowanym tak, aby przypominały ich naturalne środowisko, bez systemu klatek! Planujesz zwiedzanie Berkem Aslan Diyarı? W naszym artykule znajdziesz najważniejsze informacje dotyczące zwiedzania tego miejsca.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Berkem Aslan Diyarı – Land Of Lions gdzie się znajduje?

Dokładny adres Berkem Lion Land Antalya to Ilıca, Ilıca Blv. No: 25, 07600 Manavgat/Antalya, Turcja. Co więcej, aby dotrzeć do Berkem Land of Lions, masz kilka opcji w zależności od lokalizacji:

  • Samochodem: Jeśli masz własny samochód lub go wynajmujesz, możesz z łatwością dojechać do Berkem Aslan Diyarı. Drogi są dobrze utrzymane, a na miejscu dostępny jest duży parking.
  • Transport publiczny: Możesz także skorzystać z lokalnego systemu transportu publicznego. Warto jednak wcześniej zaplanować trasę i uwzględnić warunki drogowe, zwłaszcza w szczycie sezonu turystycznego.

Berkem Aslan Diyarı – Land Of Lions co zobaczyć?

Na terenie Berkem Aslan Diyarı – Lion Land Antalya o powierzchni 30 000 m² żyje ponad 50 rzadkich gatunków zwierząt. Podczas zwiedzania zobaczysz m.in.: tygrysy bengalskie i syberyjskie, dorosłe i młode niedźwiedzie brunatne, królestwo małp, daniele, lamy, wilki oraz wiele innych gatunków zwierząt. Co ważne, Lion Land Antalya tworzy przestrzenie życiowe podobne do naturalnych siedlisk dla zwierząt, które nie mogą przetrwać w naturze i pozwala im rozmnażać się w celu kontynuacji ich pokoleń.

Odkryj świat krokodyli

Zobacz te niesamowite gady w ich naturalnym środowisku i dowiedz się o ich zachowaniu, anatomii oraz znaczeniu ich ochrony. Podczas spaceru po parku będziesz miał okazję obserwować różne gatunki krokodyli i lepiej zrozumieć ich znaczenie w ekosystemie.

Park dinozaurów: podróż do epoki jurajskiej

Podczas zwiedzania przygotuj się na podróż w czasie do epoki dinozaurów. Spaceruj wśród naturalnej wielkości replik tych prehistorycznych stworzeń i daj się ponieść wyobraźni. Odkryj fascynujące fakty na temat różnych gatunków dinozaurów, które niegdyś wędrowały po Ziemi.

Akwarium: zanurz się w świecie morskich stworzeń

Poznaj podwodny świat w akwarium Berkem Aslan Diyarı – Land of Lions i odkryj morskie stworzenia. Znajdziesz tu zarówno kolorowe ryby tropikalne, jak i groźne rekiny, po płaszczki i meduzy. Przygotuj się na zachwyt różnorodnością i pięknem tych wodnych stworzeń.

Terrarium: Poznaj królestwo gadów

Wybierz się także na spacer po królestwie gadów w Terrarium Berkem Land of Lions. Odkryj fascynującą kolekcję węży, jaszczurek, żółwi i innych gatunków gadów. Terrarium zapewnia bezpieczne środowisko, w którym można docenić różnorodność i znaczenie gadów w świecie przyrody.

Berkem Aslan Diyarı – Land Of Lions – bilety wstępu i godziny otwarcia

Berkem Aslan Diyarı otwarte jest codziennie w godzinach 09:00–18:30. Aby wejść do Berkem Land of Lions i korzystać ze wszystkich atrakcji, należy uiścić opłatę za wstęp. Opłaty mogą się różnić w zależności od wieku i rodzaju wybranego biletu. Warto sprawdzić wcześniej oficjalną stronę internetową lub skontaktować się z parkiem w celu uzyskania najświeższych informacji na temat opłat za wstęp oraz wszelkich zniżek, lub ofert specjalnych.
Berkem Land of Lions oferuje także wiele udogodnień, które uatrakcyjnią wizytę i zapewnią komfort.

Zasady obowiązujące w Berkem Aslan Diyarı – Land Of Lions

  • Dzieci w wieku 13 lat i młodsze nie mogą wejść na teren obiektu bez asysty osoby dorosłej.
  • Robienie zdjęć z użyciem lampy błyskowej jest zabronione na terenie Aslan Diyarı.
  • Ze względu na zdrowie zwierząt zabronione jest wnoszenie jedzenia na teren obiektu i ich karmienie.
  • Zabronione jest wykonywanie gwałtownych ruchów, które mogą wystraszyć zwierzęta.
  • Głaskanie szczeniąt na terenie obiektu odbywa się w określonych godzinach i jest dodatkowo płatne.

Czytaj także: Antalya Hayvanat Bahçesi (Antalya ZOO) -zwiedzanie

autor: Magda Łydka

Poprzedni

Side Antik Kent – zwiedzanie starego miasta Side

Dimçay – górski system rzeczny, zwiedzanie i ciekawostki

Następny

Dodaj komentarz