15 najlepszych tureckich deserów i słodyczy do spróbowania w Turcji

Kawa po turecku podawana z Turkish Delight na metalowej tacy

Trudno jest przejść obojętnie obok tureckich słodyczy. W Turcji czeka tu na Ciebie duża różnorodność słodyczy, które wydają się bardziej słodkie niż w Europie Centralnej i Zachodniej. Niemniej jednak, podczas wakacji w Turcji powinieneś spróbować m.in.: lokmy, kadayif, lokum i baklavy. Poniżej przygotowaliśmy zestawienie 15 … Zobacz więcej »

20 tureckich potraw które koniecznie musisz spróbować podczas podróży po Turcji

Suszony bakłażan nadziewany ryżem, pomidorem i oliwą z oliwek znany jako dolma.

Kuchnia turecka ma bardzo długą tradycję i historię. W kuchni tej mieszają się wpływy turkijskie, perskie, kurdyjskie, arabskie, kaukaskie, ormiańskie oraz krajów śródziemnomorskich. Przez długi czas kuchnię turecką znano tylko z słynnego Döner Kebab. Warto jednak wiedzieć, że tureckie jedzenie nie ogranicza się wyłącznie do … Zobacz więcej »

Herbata turecka – rytuał, o którym nie wszyscy wiedzą

serwis do herbaty kultury wschodniej

Turcja potrafi oczarować wieloma atrakcjami. Jednak zdecydowanie największą popularnością cieszy się rytuał picia tureckiej herbaty – Çay. Herbata turecka to napój, który jest głęboko zakorzeniony w kulturze Turcji. Krzew herbaciany – Camellia sinensis uprawiany jest w prowincji Rize w Turcji nad Morzem Czarnym. To, co … Zobacz więcej »

Najlepsze szpitale na Riwierze Tureckiej – gdzie znaleźć pomoc medyczną?

Mały chłopiec zaszczepiony z Covid-19. Dłoń młodego doctota trzymającego strzykawkę ze szczepionką.

Turcja jest jednym z najpopularniejszych krajów odwiedzanych podczas wakacji. Bez względu na miejsce wypoczynku w Turcji czy też w innym kraju, może się zdarzyć, że Ty lub ktoś z Twoich bliskich będzie potrzebował nagłej pomocy lekarskiej. Dlatego też przygotowaliśmy artykuł dotyczący pomocy medycznej na Riwierze … Zobacz więcej »