Akvaryum Bay – krótki poradnik dla turystów

Tagi , , , ,

Spędzenie wakacji w ciepłym, malowniczym regionie, najlepiej gdzieś nad wodą, dla wielu jest idealnym sposobem na bardzo udany urlop. Świetnym wyborem dla takich osób powinno być Akvaryum Bay, czyli zatoka Riwiery Tureckiej, które prezentuje się jak miejscówka z wakacyjnej pocztówki. W tym artykule podpowiemy, jak można dojechać, a także gdzie dokładnie znajduje się ta zatoka. Poza tym wymienimy atrakcje, jakie czekają na turystów w owym miejscu i zdradzimy kilka ciekawostek na temat tej zatoki. W kilku zdaniach uzasadnimy także, dlaczego warto udać się do Akvaryum Bay.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się Akvaryum Bay w Turcji?

Akvaryum Bay zlokalizowane jest w Turcji, pomiędzy Göcek i Ölüdeniz, naprzeciwko wyspy Karacaören. Znajduje się ona jedynie 5 minut rejsem łodzią od popularnej wśród turystów miejscowości Kas. Z tego powodu, miejsce to często jest brane pod uwagę, przy planowaniu rejsów Blue Cruise jako przystanek dla turystów na lunch i nocleg.

Jak dojechać do Akvaryum Bay?

Akvaryum Bay to odosobnione miejsce, położone na Morzu Śródziemnym, dlatego można tu dotrzeć jedynie za pomocą łodzi. A zatm jedną z opcji jest skorzystanie z oferty rejsów Blue Cruise. Oczywiście to jednak niejedyna możliwość. Warto wiedzieć, że z miejscowości Kas codziennie wypływają statki i organizowane są rejsy, które docierają też do Akvaryum Bay. Inną opcją jest wypłynięcie rejsem statkiem Gulet, który jest wielodniowy i odpływa z różnych miast Turcji jak Fethiye i Antalya.

Aerial view of beautiful yachts and boats on the sea at sunset in summer. Akvaryum koyu in Turkey. Top view of luxury yachts, sailboats, clear blue water, rock, lagoon, mountain, green trees. Travel
Widok z lotu ptaka na piękne jachty i łodzie na morzu o zachodzie słońca latem. Akvaryum koyu w Turcji, licencja: shutterstock/By Denis+Belitsky

Ciekawostki na temat Akvaryum Bay

Oto kilka ciekawostek:

– zatoka jest jednym z najpopularniejszych przystanków dla statków na 12-wyspowej trasie Gocek,

– swoją nazwę zawdzięcza krystalicznie czystym wodom zatoki,

– znajdują się tu pozostałości po zatopionej latarni morskiej,

Dlaczego warto odwiedzić Akvaryum Bay?

Akvaryum Bay jest wręcz idyllicznym miejscem, które warto odwiedzić z wielu, różnych powodów. Po pierwsze dlatego, że zatoka prezentuje się bajecznie i jest doskonałym miejscem na relaks. Ponadto oferuje ona wiele ciekawych atrakcji. Jedną z największych zalet zatoki są jej krystalicznie, czyste wody.

Atrakcje, czyli co zobaczyć i zwiedzić

Miejsce to ma wiele do zaoferowania, odwiedzającym je turystom wiele ciekawych atrakcji. Dla siebie znajdą coś zarówno fani aktywnego odpoczynku, jak i osoby, które chcą spędzić swój wolny czas, nie ruszając się zbytnio z miejsca. Pierwsi mogą skorzystać ze snorkelingu, nurkować, pływać kajakiem czy też żeglować po krystalicznie czystych wodach Akvaryum Bay. Drudzy natomiast mogą do woli opalać się na pięknej, kamienistej plaży w spokojnym zaciszu i otoczeniu lasów sosnowych oraz stromych klifów, które zapewniają schronienie przed silnymi wiatrami oraz falami.

W szczególności miejsce to powinno przypaść do gustu miłośnikom nurkowania, gdyż krystalicznie czysta woda zatoki, zapewnia wręcz idealną widoczność. To natomiast powinna być świetna informacja zarówno dla początkujących nurków, jak i tych bardziej doświadczonych. Poza tym wody zatoki należą do tych bardziej spokojnych, a jej najgłębszy punkt wynosi jedynie 12 metrów. Nie lada atrakcją dla wielu turystów powinna być także możliwość bogatego życia morskiego zatoki. Uważne oko może dostrzec ośmiornicy, rozgwiazdy, barweny, jeżowce, płaszczki, baranki czy błazenki.

Czytaj takze:

Tlos – jedno z najstarszych miast w Licji

Kanion Göynük (Göynük Canyon) – zwiedzanie

Poprzedni

Statua Ataturka – złota statua zdobiąca centrum Side

Wąwóz Saklikent – zwiedzanie, co warto wiedzieć

Następny

Dodaj komentarz