Dinopark Antalya – park rozrywki poświęcony dinozaurom

Tagi , , , , , ,

Jeśli Twoje dzieci lubią dinozaury i lubisz spędzać czas w parkach rozrywki, to odwiedź Dinopark Antalya, które łączy zabawę dla dzieci oraz dorosłych. Możesz spędzić przyjemnie czas z rodziną w Dinoparku w Antalyi. Dinopark znajduje się na 30 hektarach zacienionego lasu sosnowego i jest ciekawą atrakcją położoną w okolicy Kemer, w pobliżu słynnego kurortu wakacyjnego Antalya. Park tematyczny Dinopark Antalya jest głównie atrakcyjny dla dzieci i jest on pierwszym parkiem dinozaurów w Turcji. W tym artykule znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje na temat Dinoparku Antalya!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jakie atrakcje czekają na dzieci w Dinopark Antalya?

W Dinoparku Antalya znajdziesz różne modele dinozaurów, które wyginęły miliony lat temu. Modele te ruszają się i wydają również realistyczne dźwięki dinozaurów, dzięki czemu sprawiają wrażenie, że są żywe. Zostały one stworzone przez chińskich inżynierów w Chinach, a następne przetransportowano je do Turcji. Nazwy dinozaurów, ich historia, co jadły i region, w którym żyły, są dokładne opisane na tablicach informacyjnych znajdujących się przy każdym modelu. Podczas zwiedzania Dinoparku z rodziną nie przegap małego zoo. Można tu nakarmić zwierzęta, takie jak strusie, króliki, kozy oraz kury.

Dla najmłodszych przygotowano także przejażdżki na kucykach. Wykopaliska to kolejna zabawna i ekscytująca aktywność, szczególnie dla dzieci zainteresowanych paleontologią. Ścianka wspinaczkowa i trampolina to tylko niektóre z innych atrakcji dla nieco starszych dzieci. Jest tu także kino 7D i labirynt, który spodoba się głównie dorosłym. W restauracji znajdującej się na terenie Dinoparku można zjeść śniadanie lub lunch. Jest to również popularne miejsce do organizowania uroczystości, przyjęć urodzinowych oraz różnych spotkań.

Jak dojechać do Dinopark w Antalyi?

Dinopark znajduje się około 9 km od centrum Kemer i 36 km od centrum Antalyi, przy drodze D-400. Można do niego łatwo dojechać samochodem z Antalyi w około 45 minut. Dokładny adres Dinopark Antalya to Esentepe Mah., Adnan Menderes Bulvarı, 07985 Göynük / Kemer – Antalya.

Do Dinoparku można także dojechać komunikacją publiczną. Z głównego terminalu autobusowego w Antalya możesz dojechać autobusem KA07. Od strony Muratpaşa możesz dojechać autobusami VS18 i KL08 do przystanku Metro Market w Sarısu, a następnie musisz przesiąść się na KA07.

Dinopark Antalya – godziny otwarcia i bilety wstępu

Dinopark Antalya jest otwarty codziennie w godzinach od 09:00 do 20:00. Oczywiście w sezonie wakacyjnym godziny te mogą ulec zmianie. Bilet wstępu dla zagranicznych turystów kosztuje 25 USD za osobę powyżej czwartego roku życia. Dla odwiedzających Dinopark Antalya dostępny jest również bezpłatny parking.

Opłata za wstęp obejmuje spacer po Dinoparku Antalya, gdzie znajdują się m.in.: modele dinozaurów, na które można się wspiąć i zrobić sobie zdjęcie, plac zabaw do kopania „skamieniałości”, trampolina, park „Survivor”, basen (gdy jest otwarty) oraz strefa minizoo. Dodatkowe opłaty pobierane są za film 7D.

Czytaj także: The Land of Legends Theme Park – poznaj ten park rozrywki

autor: Magda Łydka

Poprzedni

Amintas Kral Mezarları – zwiedzanie antycznego miasta

Park narodowy Kurşunlu Şelalesi Tabiat Parki – zwiedzanie

Następny

Dodaj komentarz