Życie nocne w Kemer – bary, restauracje, dyskoteki

, Tagi , , , ,

Kemer jest jednym z najbardziej znanych kurortów Riwiery Tureckiej. Każdego roku jest odwiedzają go setki tysięcy turystów z całego świata, pragnących zaznać wypoczynku na jego pięknych śródziemnomorskich plażach. Miasto to ma do zaoferowania także szereg innych atrakcji. Jedną z nich jest z pewnością bogate życie nocne przepełnione licznymi klubami, kawiarniami, dyskotekami oraz barami. Warto więc poznać najlepsze miejsca tego śródziemnomorskiego kurortu, do których dobrze byłoby zajrzeć wieczorem po całym dniu opalania się na jednej z wielu istniejących tu plaż. Najważniejsze tych miejsc przedstawiają się następująco:

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Klub Kristall

Jest on jednym z najczęściej odwiedzanych w całym mieście klubów, w którym kwietnie życie nocne. Założony przez rosyjskich biznesmenów w roku 2011 i obejmuje on w zasadzie cały kompleks rozrywkowy.  Funkcjonuje w nim dyskoteka z wysokiej jakości dźwiękiem i oświetleniem. Kilka restauracji serwujących specjalności kuchni rosyjskiej, włoskiej, tureckiej i japońskiej oraz bar karaoke, w którym podawana jest różnorodna gama koktajli przygotowanych przez wybitnych specjalistów. Każdej nocy na organizowanych w nim imprezach występują najlepsi tureccy i rosyjscy didżeje, a całą scenerię upiększają tancerki go-go. Cały kompleks znajduje się tuż przy plaży. W jego obrębie często organizuje się liczne koncerty tureckich, jak i również zagranicznych artystów. 

Klub Charlotte Disco

Kolejne warte uwagi miejsce na nocnej mapie miejscowości Kemer. Klub ten leży na nabrzeżu Deniz. Dzięki tak korzystnej lokalizacji nie ma żadnego problemu z dojazdem do tego miejsca z dowolnego obszaru w mieście. Ma on dość oryginalny wygląd, na który składa się jego parkiet przypominający czarno-białą szachownicę oraz olbrzymie kolumny z posągami, stylizowane na wzór starożytnej Grecji. Klub zwykle jest czynny od 22 do 5.30 rano. Dużą atrakcją są „Noce tureckie”, w których można zobaczyć m.in. słynny turecki taniec brzucha. Wstęp do klubu kosztuje około siedmiu dolarów amerykańskich, jednak cena ta nie obejmuje serwowanych na miejscu drinków. Istnieje też opcja zakupu biletu wejściowego za około 22 dolary. Po jej finalizacji można korzystać w dowolnej ilości z serwowanych przy barze napojów. 

Klub Aura Kemer

Zlokalizowany w samym centrum miasta i pod gołym niebem może zaoferować odwiedzającym go turystom bardzo bogaty repertuar, na który składa się aż 11 barów oraz kilka restauracji serwujących potrawy różnych kuchni. Do klubu często zapraszani są znani na całym świecie muzycy jak choćby David Vendetta, Roger Sanches lub też Timati, którzy urozmaicają organizowane tam imprezy muzyczne. Wejście do klubu kosztuje około 20 dolarów amerykańskich za osobę. Pomimo tak wysokich cen klub odwiedzany jest średnio przez dwa i pół tysiąca imprezowiczów na tydzień. 

Rai Club Kemer

Ten kolejny już nocny klub znajduje się w Parku Monlight, niedaleko centrum tureckiego kurortu. Wyposażony jest w bardzo dużą salę, w której jednorazowo może pomieścić się aż do dwóch tysięcy imprezowiczów. Dodatkowo organizowane jest w nim wiele interesujących pokazów, jak choćby taniec z ogniem, tańce go-go, różnego rodzaju skecze oraz laserowe inscenizacje. Klub ten jest bardzo dobrą pozycją dla każdego, kto chciałby zaznać uroków nocnego życia w kurorcie Kemer. 

Klub Inferno 

Jest to jedno z najliczniej odwiedzanych miejsc na całej mapie miasta przez turystów pragnących nocnych imprez w klimatach disco. Znajduje się w samym centrum miejscowości Kemer. W licznie organizowanych tam imprezach biorą udział najlepsi didżeje z całego pobliskiego regionu. Inferno oferuje świetną zabawę przez całą noc, wypełnioną wysokiej klasy muzyką oraz nowoczesnym oświetleniem salowym. 

Pozostałe kluby nocne i bary

Większość nocnych klubów w funkcjonuje przez cały sezon turystyczny, czyli od początku maja do połowy października i wtedy też kwitnie życie nocne. Wymienione powyżej kluby to tak naprawdę tylko mała część atrakcji tego śródziemnomorskiego kurortu. Oprócz nich warto też odwiedzić inne miejsca oferujące nocną zabawę  i tańce aż do białego rana. Miejsca te prezentują się następująco:

  • Fly Club — bardzo wysoko oceniany przez odwiedzających go imprezowiczów. Mieści się tuż przy plaży w kierunku miejscowości Antalya.
  • Bar z delfinami — ciekawe miejsce do odwiedzenia będące częścią kompleksu Fantasia Hotel De Luxe.
  • Bar Teras — kolejne dobre miejsce na spędzenie wolnego czasu w gronie znajomych wchodzące również w skład Fantasia Hotel De Luxe.
  • Bar Monkey Disko — położony nieco na południe od miasta. Jest dobrym miejscem na chwile odpoczynku.
  • Obsession — klimatyczny klub nocny położony w Parku Moonlight. 
  • Moonlight Burlesque — kolejny klub nocny położone w Parku Moonlight. Oferuje klimatyczny nastrój urozmaicany nowoczesnym oświetleniem. 
  • Dakapo Beach Club — usytuowany niedaleko plaży Marina. W dzień można zjeść w nim lunch, z kolei wieczorem rozkręcają się tam trwające do rana imprezy. 
  • Sultan Beach Club — położony niedaleko Dakapo Beach Club. Świetne miejsce na nocną imprezę. 

Podsumowanie – życie nocne w Kemer

Jak widać Kemer jest kurortem, w którym nie można się nocą nudzić. Będąc w tym śródziemnomorskim kurorcie, warto także zwrócić uwagę na nocne dyskoteki wchodzące w skład kompleksów hotelowych. Ich poziom może nie gwarantuje tylu niesamowitych doznań, jak w tradycyjnych dyskotekach na mieście. Niemniej często są one włączane do pakietu all-inclusive, przez co pobyt w nich jest o wiele tańszy. Zdecydowanie warto jest więc wziąć pod uwagę także i te miejsca. Warto też pamiętać, że ogólne ceny w tamtejszych nocnych klubach są dość wysokie, choć i tak nie odstraszają one turystów. Każdy tak naprawdę wie, że Kemer to świetna opcja dla tych, którzy lubią się opalać w ciągu dnia i tańczyć w nocy aż do białego rana. 

Poprzedni

TOP 20 atrakcji w Kemer na Riwierze Tureckiej

Top 6 najlepszych parków tematycznych w Kemer

Następny

Dodaj komentarz