Yalım Parkı – park miejski w Antalyi

Tagi , , , , , ,

Yalım Parkı to słynny park w centrum Antalyi na południu Turcji, który jest znany ze swojego naturalnego piękna. Hipnotyzujący widok i spokojna atmosfera parku zapewniają odwiedzającym niezapomniane wrażenia. Dlaczego warto odwiedzić Yalım Parkı w Antalyi? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się Yalım Parkı w Antalyi?

W pobliżu znajduje się także inny park Özgür Köpek Oyun Parkı, który także oferuje malownicze widoki. Dokładny adres Antalya Yalım Parkı to: Yeşilbahçe, Lara Cd. No:37/A, 07160 Muratpaşa/Antalya, Turcja

Jak dojechać?

Do Yalım Park najwygodniej dojechać środkami transportu publicznego. W pobliżu parku zatrzymują się następujące autobusy linii: 800, FL82, GM24 oraz KC34.

Co zobaczyć w pobliżu Yalım Parkı w Antalyi?

W pobliżu znajdują się między innymi plaże: Muratpaşa Belediyesi Antalya İnciraltı Plajı, Muratpaşa Plajı, Bambus Plajı oraz Erenkuş Plajı. W bliskim sąsiedztwie usytuowany jest także Özgür Köpek Oyun Parkı, który podobnie jak Yalım Parki Antalya oferuje malownicze widoki na okolicę. Podczas spaceru po okolicy warto wybrać się na spacer do Wodospadu Demircikara.

Gdzie zjeść w pobliżu Yalım Parkı w Antalyi?

Sultanyar Kebap

Jest to restauracja, która serwuje lokalne tureckie dania, w tym słynne kebaby w rozsądnych cenach. Co ważne, jest to miejsce często odwiedzane przez mieszkańców Antalyi.

Adres: Yeşilbahçe Mh. Metin Kasapoğlu Cd. Küçükkaya Sit. No: 30/A, 07160 Muratpaşa/Antalya, Turcja

Arzum Döner

To kolejne miejsce w pobliżu Yalım Park, w którym możesz spróbować bardzo smacznych tureckich potraw.

Adres: Yeşilbahçe, Metin Kasapoğlu Cd. No:34, 07160 Muratpaşa/Antalya, Turcja

Köyüm Lara Cafe

Jeśli masz ochoty napić się dobrej tureckiej kawy lub herbaty, wybierz się do Köyüm Lara Cafe. Oprócz herbat i kaw możesz tu także coś przekąsić.

Adres: Yeşilbahçe Mahallesi M. Kasapoğlu Caddesi A. Kadam iş merkezi, No:52\4, 07160 Muratpaşa/Antalya, Turcja

Torku Ziyafet Lara

Kolejnym wartym polecenia miejscem, jeśli najdzie Cię głód po spacerze po Yalım Park jest Torku Ziyafet Lara. Jest to miejsce, w którym można znaleźć dużą różnorodność tureckich dań w przystępnych cenach.

Adres: Yeşilbahçe, Metin Kasapoğlu Cd. No: 28, 07160 Muratpaşa/Antalya, Turcja

Dlaczego warto wybrać się do Antalya Yalım Parkı?

To doskonałe miejsce na popołudniowy spacer, relaks i odpoczynek lub piknik z rodziną. Park jest również idealnym miejscem do uprawiania jogi ze spektakularnym widokiem na morze. Lokalizacja parku jest również korzystna dla turystów. Jego centralna lokalizacja w Antalyi umożliwia łatwy dostęp do innych miejsc turystycznych. Co więcej, hotele, restauracje, kawiarnie i inne atrakcje turystyczne znajdują się właśnie w pobliżu tego parku i są łatwo dostępne zarówno komunikacją publiczną, jak i samochodem.

Yalım Parkı – jedno z najbardziej instagramowych miejsc w Antalyi

Antalya Yalım Parkı w Turcji przyciąga uwagę wielu fotografów i miłośników malowniczych krajobrazów swoim naturalnym pięknem oraz niezwykle spokojną atmosferą. Zdjęcia wykonane w parku miejskim w Antalyi są często udostępniane na Instagramie i innych platformach społecznościowych, zwiększając popularność tego miejsca. Ponadto miejsce to stanowi doskonałą opcja dla tych, którzy chcą uciec na łono natury podczas pobytu w centrum miasta. Jeśli chcesz spędzić spokojny dzień w parku, z dala od tłumów turystów odpoczywających na wybrzeżu Antalyi, koniecznie odwiedź to miejsce.

autor: Magda Łydka

Poprzedni

Perge – zwiedzanie dawnego starożytnego miasta

Karaalioglu Park – nadbrzeżny park miejski w Antalyi

Następny

Dodaj komentarz