Wakacje w Lara – co zobaczyć, hotele, noclegi, plaże

, Tagi , , , , , , , , ,

Nie da się ukryć, że poszukiwanie miejsca na idealne wakacje może nie jednemu z nas spędzić sen z powiek. Zwykle chcemy korzystać ze słonecznej pogody i co najważniejsze, spędzić swój wypoczynek i wolny czas na jednej z rajskich plaż. Oczywiście w Europie z pewnością nie brakuje nam pięknych i wyjątkowych miejsc. Jeśli jednak liczymy na to, że nasze wczasy będą absolutnie wyjątkowe i niezapomniane, wówczas świetnym rozwiązaniem dla nas może okazać się Riwiera Turecka. Nie jest tu mowa o samej Alanyi czy Antalyi, ale o niewielkiej miejscowości-wiosce, którą jest Lara. Jak więc można zaplanować tam zaplanować swoje wakacje?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Lara – niewielka wioska, na przedmieściach Antalyi

Nie da się ukryć, że obecnie to Antalyia i Alanyia cieszą się największym zainteresowaniem ze strony turystów. Wynika to przede wszystkim z faktu, że po pierwsze- to właśnie tam znajdują się lotniska, a po drugie- to właśnie te kurorty zyskały sobie największą sławę na przestrzeni lat. Trzeba sobie jednak jasno powiedzieć, że jeśli tylko mamy ochotę na to, by nieco odpocząć od tłocznych plaż i ogromnej ilości turystów, wówczas warto wybrać się do niewielkiej wioski Lara. Jest to w zasadzie jedna z okolic, w której sporadycznie można się spotkać z zabudowaniami miejskim.

Ta okolica wokół Antalyi została całkowicie zaadoptowana na potrzeby turystów i być może to właśnie w tym przejawia się jej niesamowita wyjątkowość i klimat. W mieście czeka na nas przede wszystkim wyjątkowo luksusowa baza noclegowa, przepełniona prestiżowymi hotelami, a także kluczy nocne czy też bogata baza gastronomiczna. Nie można oczywiście zapomnieć o pięknych plażach, których również tam nie brakuje. Co więcej Antalyia znajduje się około 2 kilometry na wschód, więc z dojazdem również turyści nie będą mieć najmniejszego problemu. Lara to idealne miejsce zarówno dla par, samotnych podróżnych, ale także i dla całych rodzin!

Jak można dojechać do Lara?

Miasto znajduje się około 2 kilometry od Antalyi, więc łatwo można się domyślić, że z dojazdem tam nie będzie najmniejszego problemu. Warto w tym momencie wspomnieć, że analogicznie – turyści muszą w pierwszej kolejności dostać się na lotnisko w Antalyi, a następnie pokonać te dwa kilometry do rajskiego kurortu wypoczynkowe. Mogą oni skorzystać z następujących opcji dojazdu:

  • wypożyczony samochód – to analogicznie najbardziej komfortowa opcja na sam dojazd do Lara. Cała podróż zajmie nam mniej więcej 10 minut. Warto z Antalyi poruszać się drogą D400, gdyż to właśnie przy niej zlokalizowany jest ten malowniczy kurort.
  • komunikacja miejska – nie da się ukryć, że podróż komunikacją miejską do Lara również jest możliwa. Tak naprawdę dojeżdża tam- szczególnie w sezonie turystycznym- praktycznie każdy autobus. Wobec tego wystarczy jedynie udać się na najbliższy lotnisku przystanek w Antalyi. Cała podróż zajmie nam około 20 minut.
  • taksówką – to również jedna z możliwości dojazdu do Lara, jednak taka przyjemność, może nas nieco więcej kosztować.

Co warto zwiedzić w Lara?

Jeśli wybieramy się do kurortu z nadzieją na niesamowite zwiedzanie i poznawanie zabytkowych ruin, to niestety, ale możemy się w tym momencie nieco rozczarować. W tym niewielkim kurorcie praktycznie nie znajdziemy zabytków, a nawet prowizorycznego centrum. Wynika to z faktu, że jest to typowo turystyczny kurort, przepełniony hotelami oraz prestiżowymi klubami. Niemniej jednak możemy śmiało skorzystać tam z bogatej oferty SPA oraz Wellness, a także zdecydować się na zabawę do białego rana w jednym z klubów nocnych. Warto w tym momencie podkreślić, że z Lara organizowanych jest wiele wycieczek fakultatywnych np. do starożytnego miasta Side czy Wodospadu Manavgat. Wobec tego jeśli zależy nam na zwiedzaniu, to z takiej oferty wycieczek możemy skorzystać.

Najlepsze i najpiękniejsze plaże

Nie ukrywajmy, ale do Lara jedzie się głównie po to, by móc wypoczywać na prawdziwie rajskich plażach, których tam oczywiście nie brakuje. Wobec tego, na które z nich warto się udać w pierwszej kolejności? Otóż;

  • Lara Beach – jak łatwo można się domyślić, jest to główna plaża w kurorcie. Zwykle jest ona wypełniona po brzegi turystami, gdyż znajduje się praktycznie przy samym wjeździe do kurortu z Antalyi. Jest to plaża piaszczysta, z bogatą infrastrukturą dla plażowiczów.
  • Lara Beach Park – to kolejna plaża, która poniekąd jest kontynuacją Lara Beach. Znajdziemy na niej złocisty piasek, a także leżaki, parasole i kluby nocne. Ze względu na mniejsze zatłoczenie oraz łagodne zejście do wody, plaża ta uwielbiana jest przez rodziny z małymi dziećmi.
  • Eski Lara – to niewielka, spokojna plaża, która znajduje się całkowicie po wschodniej części kurortu. Również jest to plaża piaszczysta, na której dostępne są leżaki.

Czy w Lara można wynająć samochód?

Jeśli poszukujemy wypożyczalni samochodów w Lara, to niestety, ale możemy się nieco rozczarować. Najbliższe wypożyczanie pojazdów dostępne są oczywiście w Antalya. Z kolei w samym kurorcie Lara możemy jedynie zdecydować się na wynajęcie skuterów lub rowerów. Ceny oferowane przez lokalne wypożyczalnie są mocno konkurencyjne, więc jest to jedna z ich największych zalet.

Gdzie można zaparkować samochód?

Choć w Lara nie możemy wynająć samochodu, to jednak możemy cieszyć się tam świetnie zorganizowanymi parkingami. Turyści, którzy przyjeżdżają samochodem z Antalyi mogą zaparkować przy plażach, a także na zorganizowanym parkingu przy wjeździe do kurortu. Są to oczywiście parkingi płatne. W dużej mierze można również zdecydować się na parkowanie przy drogach- na miejscach oznaczonych białymi liniami. Wówczas są to parkingi darmowe i nie są one strzeżone.

Kiedy najlepiej jechać do Lara? – pogoda i temperatura w ciągu roku

Lara to kurort na Riwierze Tureckiej, który znajduje się w strefie klimatu śródziemnomorskiego. Co to oznacza w praktyce? Otóż spotkamy się tam z wiecznie słoneczną i gorącą pogodą. Na samym początku warto wiedzieć, że w lecie temperatury w Lara mogą sięgać nawet 35 stopni Celsjusza, a temperatury wody mogą oferować nam nawet 30 stopni Celsjusza. Z kolei jeśli do tego magicznego kurortu wybierzemy się w sezonie zimowym, wówczas w dalszym ciągu będziemy mogli korzystać z wyśmienitej pogody. Zimą możemy spodziewać się słońca i temperatur rzędu nawet 28 stopni Celsjusza.

Gdzie można dobrze zejść?

Z pewnością podczas pobytu nie będziemy mogli odmówić sobie spróbowania tureckiej kuchni w jednej z lokalnych restauracji. Z pewnością się nie rozczarujemy, gdyż w Lara czeka na nas kilka naprawdę dobrych lokali gastronomicznych. W szczególności warto zajrzeć do:

  • Caglayan – to lokalna restauracja, specjalizująca się w tradycyjnych daniach.
  • Taras Mono – to kolejna restauracja, której absolutnie nie możemy pominąć. Zjemy tam najlepsze dania tureckiej kuchni.
  • Canape Cafe and Bistro – wypijemy tam turecką kawę i herbatę, a także zjemy solidny, turecki posiłek.

Najlepszy hotel dla rodzin z dziećmi w Lara

Jeśli do Lara wybieramy się z całą rodziną, wówczas warto zatrzymać się w:

IC Hotels Green Palace – Kids Concept – jest to hotel z szeregiem atrakcji dla dzieci.

TOP 2 hotele w Lara z widokiem na morze

Jeśli zależy nam na morskich widokach, wówczas możemy zatrzymać się w:

Kremlin Palace – to pięciogwiazdkowy hotel przy plaży z widokiem na morze.

Titanic Deluxe Lara – to również pięciogwiazdkowy hotel z widokiem na morze.

Hotele Lara w przystępnej cenie

Jeśli poszukujemy w Lara noclegów w przystępnej cenie, warto zatrzymać się w Arya Apart Kundu Hotel. To hotel przy plaży oferujący zakwaterowanie w cenie od 250 złotych za noc.

TOP 2 Hotele all Inclusive w Lara

Jeśli zależy nam na wysokich standardach, wówczas warto zatrzymać się w:

Concorde De Luxe Resort – Ultra All Inclusive – to hotel pięciogwiazdkowy z ofertą all inclusive.

Liberty Hotel Lara – to również pięciogwiazdkowy hotel all inclusive.

Poprzedni

Wakacje w Kundu – co zobaczyć, hotele, noclegi, plaże

Wakacje w Mahmutlar – co zobaczyć, hotele, noclegi, plaże

Następny

Dodaj komentarz