Kanion Göynük (Göynük Canyon) – zwiedzanie

Tagi , , , , , , ,

Jeżeli zamierzasz udać się do Turcji, a konkretniej do jej południowej części, koniecznie dowiedz się czegoś więcej o atrakcjach, na które można tam liczyć. Wydaje się, że jedną z tych bardziej interesujących może okazać się Kanion Göynük. Warto byłoby nieco bliżej poznać to miejsce. Poznaj zatem najważniejsze informacje.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się Kanion Göynük (Göynük Canyon)?

Kanion Göynük znajduje się w niezwykle malowniczej części Turcji, a konkretniej niedaleko Antalyi, w miasteczku o tej samej nazwie, czyli Göynük. Jest ono otoczone nie tylko majestatycznymi pasmami górskimi Taurus, ale również i Morzem Śródziemnym. To między innymi unikalne otoczenie sprawia, że miejsce to jest tak interesujące. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że Kanion Göynük stanowi część Parku Narodowego Beydağları Sahil Milli Parkı.

Jak dojechać do Kanionu Göynük (Göynük Canyon)?

Aby dostać się Kanionu Göynük, będziemy musieli rzecz jasna udać się do miasta Göynük. Dobra wiadomość jest taka, że miasto to oddalone jest zaledwie 35 km od Antalyi. Jeżeli zatem zatrzymasz się w tym popularnym kurorcie, nie będziesz musiał poświęcać zbyt wiele czasu na podróż. Możesz jechać zarówno prywatnym bądź wynajętym samochodem, jak i zdecydować się na podróż transportem publicznym. Dotarcie na miejsce to najczęściej kwestia kilkudziesięciu minut, choć dokładny czas trwania podróży zależny będzie od takich czynników jak pora roku czy dnia.

Ciekawostki na temat Kanionu Göynük (Göynük Canyon)

Na temat Kanionu Göynük krąży całe mnóstwo interesujących faktów. Kilka wybranych ciekawostek zaprezentowano poniżej:

  1. Rafting

Jeżeli, kochasz uczucie dreszczyku emocji na swojej skórze, w Kanionie czeka niezwykła atrakcja. Mowa tutaj o raftingu, który koniecznie trzeba wypróbować.

  1. Część Drogi Likijskiej

Kanion Göynük stanowi część słynnej Drogi Likijskiej, a więc długodystansowego szlaku, który ciągnie się aż przez 500 km. Ponadto ciągnie się on wzdłuż przepięknego wybrzeża Turcji. Można podziwiać tu całe mnóstwo unikalnych gatunków flory i fauny.

  1. Całoroczna dostępność

Bez względu na to, o jakiej porze roku zamierzamy udać się w okolice Kanionu Göynük, miejsce to przywita nas z przysłowiowymi otwartymi ramionami. Jest ono bowiem dostępne dla turystów przez cały rok. Wydaje się jednak, że najwięcej osób odwiedza ten kanion porą letnią i jesienną.

Zwiedzanie Kanionu Göynük (Göynük Canyon)

Zwiedzanie Kanionu Göynük może okazać się wspaniałą przygodą dla całej rodziny. Możesz rozpocząć od spokojnego marszu, który doprowadzi do przepięknych formacji skalnych, niekiedy z wąskimi przejściami. Długość całego kanionu to zaledwie 4,5 km. To dobra wiadomość, bo nie jest to zbyt długa trasa, choć wymagająca. Na pewno przydadzą się wygodne i solidne buty, które zabezpieczą stopy przed urazami.

Goynuk canyon near Kemer. Idyllic landscape with rocks and canyons and turquoise water. Nature in Turkey.
Kanion Goynuk w pobliżu Kemer. Idylliczny krajobraz ze skałami, kanionami i turkusową wodą. Przyroda w Turcji.licencja: shutterstock/By EllyMiller

Dlaczego warto odwiedzić Kanion Göynük (Göynük Canyon)?

Istnieje kilka powodów, dla których warto zdecydować się na odwiedziny w Kanionie Göynük. Przede wszystkim, można tu liczyć na niesamowite widoki. Będziesz podziwiać skały, klify oraz niesamowicie bujną, nieco dziką roślinność. Aktywność fizyczna w takich warunkach korzystnie wpłynie na samopoczucie psychofizyczne.

Ile czasu trwa zwiedzanie Kanionu Göynük (Göynük Canyon)?

Wiele osób może chcieć zdobyć wiedzę na temat tego, jak długo trwa zwiedzanie Kanionu Göynük. Nie da się jednak odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie. Są osoby, którym wystarczy kilkadziesiąt minut w tym miejscu, znajdzie się sporo takich, które zechcą spędzić tutaj kilka godzin, albo nawet i cały dzień. Wszystko zależy zatem od naszych indywidualnych preferencji. Jeśli chcemy oddać się kilku różnym aktywnościom, a więc sportom wodnym, wędrówkom czy zwiedzaniu skalnych formacji, zarezerwujmy na Kanion Göynük co najmniej pół dnia.

Poprzedni

Ölüdeniz – plażowanie i błękit morza, jak dojechać?

Belek Saat Kulesi – historia, zwiedzanie

Następny

Dodaj komentarz