Jesień w Turcji, pogoda we wrześniu, październiku i listopadzie

Tagi , ,

Turcja to coraz częściej wybierany kierunek wakacyjny. Nie da się bowiem ukryć, że to właśnie Riwiera Turecka jest dla nas najbardziej atrakcyjna. Możemy oczekiwać tam nie tylko pięknych plaż, ale także bliskiego spotkania z niesamowitą kuchnią i kulturą. Nie da się jednak zaprzeczyć temu, że nie każdy z nas obecnie może pozwolić sobie na urlop w sezonie letnim, kiedy w Turcji panuje słoneczne lato. Wobec tego, niektórzy mogą taki wyjazd zaplanować dla siebie nawet w sezonie. Jaka pogoda w Turcji czeka na nas jesienią?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Temperatury i pogoda w Turcji na jesień

Myśląc o wakacjach, przychodzą nam na myśl raczej miesiące letnie. To właśnie wtedy oczekujemy wysokich temperatur oraz dni pełnych słońca i niesamowitej pogody. Jednocześnie w Turcji pogoda ta praktycznie w każdym okresie roku okazuje się być niezawodna. Warto zauważyć, że kraj ten znajduje się w strefie klimatu śródziemnomorskiego, a co za tym idzie, lata są znacznie dłuższe, a zimy o wiele łagodne. Jeśli więc planujemy wybrać się do Turcji w sezonie jesiennym, to jakich temperatur możemy się spodziewać?

Pogoda w Turcji we wrześniu – czego możemy się spodzewać?

Jeśli chodzi o wrzesień, to można z czystym sumieniem powiedzieć, że jest to przedłużenie tureckiego lata. Zwykle temperatury – szczególnie na Riwierze Tureckiej – sięgają nawet 25 – 27 stopni Celsjusza. We wrześniu w Turcji nie musimy nawet spodziewać się opadów, gdyż praktycznie one nie występują. Przeważają długie, słoneczne i ciepłe dni, więc z powodzeniem możemy opalać się na jednej z malowniczych plaż.

Jakich temperatur możemy spodziewać się w Turcji w październiku?

Październik to miesiąc, w którym w naszym kraju pogoda zaczyna się znacznie ochładzać. W Turcji jednak w dalszym ciągu możemy liczyć na co najmniej 24 stopnie Celsjusza. Plaże na Riwierze Tureckiej w dalszym ciągu zapełnione są turystami. Warto jednak zauważyć, że w październiku możemy spodziewać się kilku, deszczowych dni. Niemniej jednak, promienie słoneczne skutecznie nam to zrekompensują.

Temperatury w Turcji w listopadzie – jaka podoga czeka na jesiennych turystów?

Listopad w Turcji jest miesiącem, w którym możemy spodziewać się nieznacznego ochłodzenia. Zwykle jednak temperatury utrzymują się na poziomie od 17 do 20 stopni Celsjusza. Nie da się ukryć, że pojawia się także nieco większa ilość opadów, jednak w dalszym ciągu możemy liczyć na słoneczne i długie dni.

Temperatury wody w Turcji na jesień

Jeśli wybieramy się do Turcji jesienią, wówczas z pewnością będziemy chcieli wypocząć na malowniczych plażach, a nawet i zażyć morskich kąpieli. Wówczas jakich temperatur wody możemy się spodziewać i czy jesień w Turcji jest odpowiedni miesiącem na kąpiele w Morzu Śródziemnym? Otóż:

  • wrzesień – temperatury wody we wrześniu utrzymują się na poziomie około 23 – 25 stopni Celsjusza. Są to więc idealne warunki na plażowanie i morskie kąpiele.
  • październik – w tym miesiącu temperatury wody nieco spadają – do około 20 – 22 stopni Celsjusza. W dalszym ciągu jednak Morze Śródziemne zachęca nas do zażywania kąpieli w jego wodach.
  • listopad – jest to jeden z bardziej deszczowych miesięcy w Turcji, a co za tym idzie, temperatury wody również znacznie spadają. W listopadzie możemy spodziewać się około 18 stopni Celsjusza. Wobec tego na kąpiele decydują się jedynie najodważniejsi z turystów.

Czy warto jechać do Turcji na jesień?

Z pewnością wyjazd do Turcji w sezonie jesiennym może wzbudzić wiele wątpwliwości. Jednocześnie jeśli spojrzymy tylko na średnie temperatury powietrza i wody, to powinny one zostać skutecznie rozwiane. Wyjazd do Turcji w tym okresie pozwoli nam w dalszym ciągu korzystać z promieni słońca i pięknej pogody, której nie możemy już oczekiwać w naszym kraju. Dalej możemy korzystać z ciepłych wód Morza Śródziemnego, a także wypoczywać na plażach. Dodatkową motywacją powinno być to, że jesienią zarówno bilety lotnicze jak i ceny w tureckich hotelach znacznie spadają, więc taki wyjazd może być nie tylko przyjemny, ale także i ekonomiczny.

Poprzedni

Hotele Goynuk – lista TOP rekomendowanych noclegów

Pogoda i temperatura na Riwierze Tureckiej w ciągu roku

Następny

Dodaj komentarz