Gdzie zjeść w Belek? Lista rekomendowanych miejsc

, Tagi , , ,

Nie da się ukryć, że wśród naszych rodaków coraz popularniejsze stało się spędzenie wakacji na Riwierze Tureckiej. Okazuje się bowiem, że to właśnie tam możemy spodziewać się zdecydowanie najlepszych warunków do wypoczynku. Niemniej jednak warto zauważyć, że polscy turyści coraz rzadziej spędzają swój wypoczynek w Antalyi i Alanyi, choć kurorty te mogą się pochwalić nieprzemijającą sławą. Coraz częściej decydują się oni na to, by wypocząć w malowniczym i dość kameralnym kurorcie jakim jest Belek. To właśnie tam możemy korzystać z pięknej pogody, a także rajskich plaż, których w Belek nie brakuje. Oczywiście możemy także liczyć na to, by spotkać się nieco bliżej z turecką kuchnią. Gdzie zjeść w Belek smaczne tureckie potrawy?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie zjeść w Belek? La Rosetta Restaurant

Jeśli szukamy restauracji w Belek, gdzie możemy poznać bliżej turecką kuchnię z pewnością musimy wybrać się do La Rosette Restaurant. Jest to lokala gastronomiczny, w którym tak naprawdę znajdziemy prawdziwą różnorodność i niezwykle bogate możliwości wyboru. Okazuje się bowiem, że poza kuchnią turecką, serwowana jest tam także kuchnia włoska, śródziemnomorska, wegańska i wegetariańska. Zgodnie z opiniami, obsługa lokalu jest wyjątkowo przyjemna i bez problemu porozumiewa się w języku angielskim. W restauracji tej możemy liczyć także na smakowite wina i drinki, a także na deski kolorowych przystawek.

La Rosetta Restaurant znajduje się przy ulicy Suleyman Demirel Cad, czyli dość blisko centralnej części kurortu w Belek. W sezonie letnim możemy bez większych przeszkód korzystać z malowniczego ogródka i cieszyć się spożywaniem naszych posiłków w promieniach tureckiego słońca. Warto podkreślić, że jeśli wybieramy się do tego lokalu, warto zadbać o zarezerwowanie sobie odpowiednich miejsc. Co więcej, La Rosetta Restaurant oferuje również dania typu „take away”, więc możemy zamówić sobie ich przysmaki bezpośrednio do hotelu.

Gdzie zjeść w Belek? Sefrin Yeri Restaurant

Na drugim miejscu naszej listy TOP restauracji i obiektów gastronomicznych w Belek znalazła się restauracja Sefrin Yeri Restaurant. Również znajdziemy ją przy ulicy Suleyman Demirel Cad, czyli blisko centralnej części kurortu w Belek. Warto jednak zauważyć, że ten lokal specjalizuje się głównie w daniach kuchni lokalnej – tureckiej, a także w daniach kuchni śródziemnomorskiej. Choć główną specjalnością tego lokalu są dania mięsne, restauracja posiada osobną kartę dań, która została przygotowana z myślą o osobach przebywających na diecie wegańskiej oraz wegetariańskiej. Restauracja ta zaprasza nas nie tylko na lunche, ale także dysponuje wyjątkowo szeroką ofertą śniadaniową. Z racji tego, że otwarta jest ona do późnych godzin wieczornych, możemy tam również zatrzymać się na późny podwieczorek. Obsługa lokalu bez problemu porozumiewa się w języku angielskim, a dodatkowo możemy liczyć na dość przystępny zakres cen.

Gdzie zjeść w Belek? Basilica Restaurant

Basilica Restaurant to kolejny lokal gastronomiczny w Belek, który bez wątpienia zasługuje na naszą uwagę. Dlaczego? Otóż w tym lokalu znajdziemy największe przysmaki nie tylko kuchni tureckiej, ale także i kuchni francuskiej, a także śródziemnomorskiej. Restauracja ta znajduje się przy ulicy Serik w kurorcie Belek. Lokal ten jest dość popularny, zarówno wśród miejscowych, ale także wśród turystów. Wynika to przede wszystkim z tego faktu, że zjemy tam dania serwowane w wyjątkowo ekskluzywny sposób.

Kucharze starają się podawać swoje potrawy z myślą, że je się również oczami. Wobec tego możemy spodziewać się tam takich potraw, które podbiją nie tylko nasze podniebienia, ale także i pobudzą nasz zmysł estetyczny. Ceny panujące w tym lokalu można uznać za dość wygórowane. Jednocześnie biorąc pod uwagę, sposób serwowania dań i ich wybór, warto się na taką przyjemność zdecydować.

Gdzie zjeść w Belek? PINOKYO

To z kolei restauracja o nazwie, która nie powinna brzmieć dla nas w obcy sposób. Znajdziemy ją przy ulicy Akdeniz Mahallesi Atlf Zengin Caddesi. Warto zauważyć, że w tym lokalu gastronomicznym niestety nie dominuje kuchnia turecka, jednak serwowane przystawki są utrzymane zgodnie z tradycyjnymi przepisami. Niemniej jednak w PINOKYO dominuje kuchnia włoska, śródziemnomorska, a także wegańska i wegetariańska. Jest to lokal, który serwuje dania zdrowe i niskokaloryczne.

Co więcej, lokal ten praktycznie otwarty jest przez całą dobę. Wobec tego, możemy się tam udać na smakowite śniadania, obiady oraz kolacje. Z kolei wieczorową porą PINOKYO zamienia się w wyjątkowy bar z muzyką oraz kolorowymi drinkami. Można więc tam nie tylko dobrze zjeść, ale możemy także skorzysrać ze świetnej zabawy. Jeśli chodzi o porę lunchu, to w obiekcie wymagana jest wcześniejsza rezerwacja, o czym z całą pewnością warto pamiętać.

Gdzie zjeść w Belek? DENIZ Restaurant

Listę naszych najlepszych restauracji i obiektów gastronomicznych w Belek zamyka DENIZ Restaurant. Obiekt ten znajdziemy przy ulicy Mah. Atif Zengin Caddesi, czyli nieopodoal restauracji PINOKYO. Jest to lokal, w którym zapoznamy się z tylko i wyłącznie najlepszymi daniami tureckiej kuchni. Serwowane są tam zarówno tureckie śniadania – oczywiście w towarzystwie świeżej kawy, ale także brunche, lunche oraz kolacje. Restauracja ta oferuje również szeroki wybór dań na wynos, a co za tym idzie możemy cieszyć się nimi w hotelowym pokoju. Ceny dań są również dość przystępne, a możliwości wyboru ogromne – znajdą tam coś dla siebie także weganie oraz wegetarianie. Lokal otwarty jest do późnych godzin nocnych i oferuje także szeroki wybór alkoholi – wina, piwa oraz drinki. Wymagana jest wcześniejasza rezerwacja, szczególnie jeśli zamierzamy się wybrać na lunch. DENIZ Restaurant również jest jednym z tych lokali gastronomicznych w Belek, którego nie powinniśmy pominąć.

Poprzedni

TOP najlepszych plaż w Belek i okolicach

Najlepsze szpitale na Riwierze Tureckiej – gdzie znaleźć pomoc medyczną?

Następny

Dodaj komentarz