Belek Saat Kulesi – historia, zwiedzanie

Tagi , , , , ,

Belek to stosunkowo niewielka turystyczna miejscowość w Turcji, która jednak ma dla odwiedzających całkiem sporo do zaoferowania. Jeżeli się tu wybierasz, to koniecznie idź podziwiać Wieżę Zegarową, czyli Belek Saat Kulesi. Dowiedz się więcej na temat tej ciekawej atrakcji.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się Belek Saat Kulesi?

Wspomniana wieża Zegarowa znajduje się w miejscowości Belek. Ta z kolei położona jest w tureckiej prowincji Antalya, a więc w południowo-zachodniej części tego malowniczego kraju. Wieża znajduje się w centrum miejscowości, dlatego jej przeoczenie jest bardzo trudne, jeżeli nie niemożliwe. Jeśli będziemy jechać do Belek z popularnego kurortu, jakim jest Antalya, nasza podróż nie powinna trwać dłużej jak 40 minut. Do Belek możemy dostać się zarówno prywatnym transportem samochodowym, jak i transportem publicznym, bo komunikacja między popularnymi kierunkami turystycznymi jest w Turcji bardzo dobra.

Historia Belek Saat Kulesi

O historii Belek Saat Kulesi na próżno szukać wielu faktów w Internecie, przez co obiekt ten wydaje się być owiany pewną aurą tajemniczości. Po miasteczku Belek organizowane są jednak wycieczki z przewodnikiem, dzięki którym można dowiedzieć się wielu ciekawych faktów odnośnie do samego Belek, jak i znajdujących się w tym miejscu zabytków. Jeśli chcemy zatem bliżej poznać historię miejsca, to koniecznie skorzystaj ze wsparcia doświadczonego przewodnika. Możemy także pokusić się o pogawędkę z lokalnymi mieszkańcami, pod warunkiem że znamy turecki bądź angielski.

Zwiedzanie Belek Saat Kulesi

Belek Saat Kulesi to obowiązkowy punkt, który musimy zaliczyć, jeżeli wybieramy się do tego malowniczego miasteczka. Znajduje się ona zarówno w pobliżu wodospadu, jak i meczetu, a więc podczas zwiedzania będziemy mogli zobaczyć tak naprawdę kilka atrakcji. Pod Wieżę Zegarową warto przejść się zarówno w ciągu dnia, jak i po zapadnięciu zmroku. Zostaje ona wówczas podświetlona, dzięki czemu prezentuje się bardzo klimatycznie. Będąc w tym miejscu, warto też wykonać jakieś zdjęcia, dzięki którym nasza wycieczka na dłużej zostanie nam w pamięci.

Dlaczego warto zobaczyć Belek Saat Kulesi?

Przede wszystkim dlatego, że prezentuje się ona bardzo atrakcyjnie pod względem wizualnym. Jest dość wysoka i sprawia wrażenie masywnej i solidnej. Ponadto uwagę zwraca jej otoczenie, na które składa się między innymi wodospad. Dookoła znajdują się też liczne sklepy, w których można zakupić pamiątki, wyroby regionalne czy przysmaki. Otoczenie Saat Kulesi najpiękniej prezentuje się w okresie wiosennym oraz letnim, kiedy to dookoła kwitnie wiele roślin, a drzewa i krzewy pokrywają się świeżą zielenią. Miejsce to sprzyja wypoczynkowi i rekreacji, zarówno samotnej, jak i w gronie rodziny czy przyjaciół. Można pospacerować lub posiedzieć na ławeczce, delektując się jakimś orzeźwiającym napojem tureckim, na przykład szerbetem z kostkami lodu.

Czytaj także:

Gdzie zjeść w Belek? Lista rekomendowanych miejsc

Belek czy Side – który kurort wybrać?

Poprzedni

Kanion Göynük (Göynük Canyon) – zwiedzanie

Idyros – piękny szlak widokowy w Kemer

Następny

Dodaj komentarz