Antalya Hayvanat Bahçesi (Antalya ZOO) -zwiedzanie

Tagi , , , , ,

Antalya ZOO przyciąga zarówno mieszkańców, jak i turystów z całego świata. Warto zatem dowiedzieć się, gdzie dokładnie położone jest to zoo i w jaki sposób można do niego dotrzeć. Przydatne będą też informacje o tym, dlaczego warto odwiedzić to wyjątkowe miejsce.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się Antalya Hayvanat Bahçesi (Antalya ZOO)?

Ogród zoologiczny w Antalyi znajduje się przy ulicy Nebiler Mahallesi. Określany jest on mianem Dzikiej Przyrody Antalya i ulokowany jest na śródziemnomorskim wybrzeżu. Warto dodać, że to największe zoo w całym kraju, a jego powierzchnia wynosi około 400 000 metrów kwadratowych. Z uwagi na dogodne położenie, miejsce to nie narzeka na brak odwiedzających i to o każdej porze roku.

Jak dojechać do Antalya Hayvanat Bahçesi (Antalya ZOO)?

Dobra wiadomość jest na pewno taka, że do Antalya Hayvanat Bahcesi można dotrzeć między innymi koleją miejską ze starego miasta. Tego, jakie linie dokładnie kursują w okolice zoo, można dowiedzieć się, korzystając z wygodnej aplikacji. Jeżeli dysponujesz prywatnym lub wypożyczonym samochodem, nawigacja bez problemu poprowadzi Cię na parking znajdujący się w pobliżu ogrodu zoologicznego. Możesz także zdecydować się podróż taksówką, choć jest to nieco kosztowniejsze z dostępnych rozwiązań.

Ciekawostki na temat Antalya Hayvanat Bahçesi

Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale w sezonie Antalya Hayvanat Bahcesi może być przepełniony turystami, a kolejni mogą nie być wpuszczani. Jeżeli zatem chcemy mieć pewność co do tego, że na pewno wpuszczą nas do środka, zarezerwujmy bilety z wyprzedzeniem! Ciekawa informacja o tym miejscu jest też taka, że lwie i tygrysie wybiegi zostały tu zaprojektowane z niezwykłą starannością. Znajdują się tam drzewa, mini wodospady i skalne formacje. Wszystko po to, aby jak najbardziej przypominały naturalne siedliska tych majestatycznych zwierząt. Kolejną ciekawostką na temat tego tureckiego zoo jest fakt, iż proponuje ono turystom szereg innych rozrywek niż tylko te związane z główną działalnością obiektu. Można tu zatem urządzić piknik czy skorzystać z różnorodnej oferty gastronomicznej.

Elephant in zoo.
Słoń w zoo., licencja: shutterstock/By P.+Suthaphan

Zwiedzanie Antalya Hayvanat Bahçesi (Antalya ZOO)

Na zwiedzanie zoo w Antalyi warto przeznaczyć co najmniej kilka godzin. W przeciwnym razie nie uda się obejrzeć wszystkich gatunków zwierząt, jakie tu są. Gdy udajesz się na wycieczkę zorganizowaną do zoo, przewodnik będzie czuwał nad prawidłowym przebiegiem trasy, opowiadając przy okazji ciekawostki o życiu poszczególnych gatunków zwierząt. Jeśli zwiedzasz zoo indywidualnie, podążaj zgodnie z zalecanym kierunkiem zwiedzania. Warto zapoznawać się z informacjami znajdującymi się na tablicach. Jeśli dzieci poczują się nieco znużone, można zachęcić je do skorzystania z oferty placów zabaw znajdujących się na terenie zoo.

Dlaczego warto odwiedzić Antalya Hayvanat Bahçesi?

Antalya zoo jest godne odwiedzenia przede wszystkim z uwagi na to, że można w nim obejrzeć niezwykle szeroką gamę zwierząt. Mowa tu między innymi o lwach, niedźwiedziach, ptakach, jeleniach, pawiach czy gadach. Wiele gatunków jest niezwykle przyjaznych, przez co można zbliżyć się do nich na całkiem bliską odległość. Na terenie tego ogrodu zoologicznego znajduje się też mini zoo. Turyści odwiedzający to miejsce chwalą sobie również korzystne ceny biletów. Nie ma natomiast limitu czasowego, więc możemy przebywać w zoo tak długo, jak tego potrzebujemy, aby móc w spokoju obejrzeć wszystkie gatunki. Zwierzęta są tu wyjątkowo zadbane, podobnie zresztą jak wybiegi i klatki, w których przebywają.

Czytaj także:

Alanya Deniz Feneri – urokliwa latarnia morska w Alanyi

Minaret Yivli – wieża, symbol Antalyi. Poznajmy ją lepiej!

Poprzedni

Phaselis Antik Kenti Antalya – zwiedzanie ruin starożytnego miasta

Alanya funfair (Lunapark) – park rozrywki w Alanyi

Następny

Dodaj komentarz