Alanya funfair (Lunapark) – park rozrywki w Alanyi

Tagi , , , ,

Alanya to idealne miejsce na rodzinne wakacje, które oferuje znacznie więcej niż tylko piękne plaże oraz zabytki. Miasto to zapewnia także szeroką gamę zajęć i rozrywek zaprojektowanych specjalnie dla rodzin z dziećmi. Jednym z takich miejsc jest Alanya funfair – park rozrywki, który oferuje atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dla starszych miłośników adrenaliny. Diabelski młyn, który znajduje się w Alanya funfair (Lunapark) pozwala podziwiać miasto i plażę Kleopatra Plajı z lotu ptaka. Oprócz tego dostępne są tu także tradycyjne atrakcje, takie jak samochodziki, karuzela oraz kolejka górska. Planujesz spędzić wakacje z dziećmi w Alanyi, ale zastanawiasz się co zobaczyć? W naszym artykule znajdziesz najważniejsze informacje dotyczące wizyty w Alanya Funfair (Lunapark).

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się Park Rozrywki w Alanyi – Alanya funfair (Lunapark)?

Alanya Funfair lub Alanya Lunapark to park rozrywki leżący na obrzeżach miasta, w pobliżu plaży Kleopatra Plajı. Dokładny adres Parku rozrywki Alanya funfair (Lunapark) to Kızlar Pınarı, 07400 Alanya/Antalya, Turcja.

Jak dojechać do Alanya funfair (Lunapark)?

Położony przy zachodnim wjeździe do miasta na wybrzeżu Lunapark – Alanya Funfair jest łatwo dostępny własnym lub wynajętym samochodem. Wystarczy zjechać z drogi nadmorskiej D400, łączącej Alanyę z Antalyą. W bliskim sąsiedztwie parku można także bezpiecznie zaparkować swój samochód. Istnieje również opcja dojazdu autobusem, ponieważ w pobliżu dostępny jest przystanek autobusowy – Alanya Kızlar Pınarı Zamanoglu Cd-3, na którym zatrzymuje się autobus AA01.

Night Carousel and Colorful Lights Photo, Üsküdar Istanbul, Turkey (Turkiye)
karuzela, licencja: shutterstock/By RaulC7

Dlaczego warto odwiedzić Park Rozrywki w Alanyi?

Ten park to doskonałe miejsce na spędzenie kilku godzin z dziećmi z dala od centrum miasta. Rodziny zarówno z młodszymi, jak i ze starszymi dziećmi mogą tu przyjechać, aby spędzić kilka godzin w tym wesołym miasteczku. Niezależnie od tego, czy masz małe dzieci, które lubią spokojne przejażdżki, czy nieco starsze, które wolą nieco ekstremalne atrakcje, Alanya Lunapark ma coś dla każdego. Po wizycie w Alanya Lunapark warto wybrać się na punt widokowy Alanya Belediyesi Park ( z dużym napisem Alanya), na plażę Kleopatra Plajı lub do jednej z wielu restauracji, które serwują lokalne, tureckie specjały. W pobliżu jest także wystarczająco dużo miejsc noclegowych, aby spędzić noc z rodziną w pobliżu Alanya Funfair. Nie zapomnij kupić tu pysznej waty cukrowej lub lodów, gdy tam będziesz!

Godziny otwarcia Parku Rozrywki w Alanyi

Łatwo jest zapamiętać godziny otwarcia Lunaparku w Alanyi, ponieważ jest on otwarty w każdy dzień tygodnia od 13:00 do 00:00. Warto jednak mieć na uwadze, iż w sezonie wakacyjnym i poza sezonem godziny mogą się znacznie od siebie różnić. Dlatego też, przed planowaną wizytą warto sprawdzić na stronie aktualne godziny otwarcia.

Bilety i ceny do Parku Rozrywki w Alanyi – Alanya funfair (Lunapark)

Istnieje wiele opcji do wyboru, jeśli chodzi o bilety wstępu do poszczególnych atrakcji. Nie są one zbyt drogie, a dzieci otrzymują dodatkowo specjalną zniżkę. Możesz kupić bilety do wybranych atrakcji w samym Parku Rozrywki, ale większość miejsc noclegowych w okolicy oferuje zakwaterowanie z wliczonymi biletami wstępu do tego parku. Dzięki czemu masz zagwarantowany bezpłatny dostęp do Lunaparku. Dlatego też przed rezerwacją hotelu zapytaj się, czy oferuje on bilety wstępu dla Ciebie i Twojej rodziny do Parku Rozrywki Alanya.

Poprzedni

Antalya Hayvanat Bahçesi (Antalya ZOO) -zwiedzanie

Suleymaniye Mosque – XII-wieczny meczet

Następny

Dodaj komentarz